طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

در این مقاله در خصوص نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای از جمله کاربری راحت، زیبایی ظاهری، بهینه سازی برای موتورهای جستجو و … توضیحاتی ارائه شده است.

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای اولین قدم در رسیدن به رویای داشتن یک فروشگاه بزرگ و پر رفت و آمد با کمترین سرمایه گذاری ممکن است. اگر شما هم دوست دارید تا یک فروشگاه داشته باشید و بدون محدودیت زمانی و مکانی در این فروشگاه فعالیت کنید، راه اندازی فروشگاه اینترنتی می تواند بهترین ایده باشد. امروز با تغییر سبک زندگی ها، روز به روز تمایل افراد برای خرید از فروشگاه ها بیشتر می شود. بنابراین می توانید با امید به آینده ای هر چه روشن تر، اولین قدم ها را برای طراحی سایت خود بردارید.

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای
طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

 

کاربری راحت اصل مهم در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

اگر تصمیم به طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای دارید، بهتر است به اصل راحتی کاربری فروشگاه خود توجه ویژه ای داشته باشید. یک سایت فروشگاهی باید به نحوی طراحی شده باشد که خریدار پس از مراجعه به سایت، به راحتی بتواند آنچه را که نیاز دارد، بیابد و به راحتی خرید کند. سایت های بی نظم و شلوغ که ساماندهی درستی ندارند، باعث سردرگمی خریداران می شوند. یک طراح حرفه ای سایت می تواند به شما کمک کند تا یک سایت با انواع امکانات و قابلیت ها اما منسجم و منظم داشته باشید که کاربری آن نیز راحت باشد.

دیگران خوانده‌اند، شما نیز بخوانید...
طراحی سایت ارزان فروشگاهی

 

انتخاب استراتژی بازاریابی قبل از اقدام به طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

از آنجایی که استراتژی بازاریابی ممکن است نیازهای سایت شما را تغییر دهد، بهتر است قبل از اقدام به طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای استراتژی بازاریابی خود را تعیین کنید. برای مثال اگر تصمیم به بازاریابی محتوایی داشته باشید و بخواهید که با ارائه توضیحات به مخاطب خود در خرید و انتخاب آگاهانه کمک کنید، لازم است سایت شما به نحوی طراحی شود که بستر مناسبی برای ارائه محتوا داشته باشد.

بنابراین قبل از طراحی سایت لازم است کلیات و استراتژی ها را تعیین کنید. داشتن مزیت رقابتی و استراتژی های خلاقانه می توانند نقش زیادی در موفقیت فروشگاه شما داشته باشند. مطالعه و بررسی دقیق رقبا را فراموش نکنید. بدون بررسی رقبا قادر به تعیین مزیت رقابتی نخواهید بود.

 

گرافیک و اهمیت آن در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

گرافیک و ظاهر سایت اهمیت زیادی در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای دارد. همانگونه که ویترین و ظاهر فروشگاه ها در تصمیم و انگیزه خریداران تاثیر زیادی دارد، گرافیک سایت نیز در طراحی سایت فروشگاهی پر اهمیت است. لازم است تا در طراحی گرافیکی و اصول انتخاب رنگ ها به تمامی اصول از جمله اصول روانشناسی، سلیقه مخاطب و … توجه شود تا ظاهر سایت برای مخاطبان جذاب باشد. در طراحی سایت فروشگاهی، اصول برند سازی را فراموش نکنید.

دیگران خوانده‌اند، شما نیز بخوانید...
طراحی سایت فروشگاهی ارزان

فروشگاه مجازی شما باید مشابه فروشگاه های فیزیکی دارای هویت برند و اجزای بصری برند باشد. قدرت گرفتن برند فروشگاهتان می تواند تاثیر زیادی در موفقیت کسب و کار شما داشته باشد.

اهمیت ظاهر سایت فروشگاهی
اهمیت ظاهر سایت فروشگاهی

 

توجه به جلب اعتماد مخاطب از مرحله طراحی

برای موفقیت و افزایش فروش فروشگاه های اینترنتی باید بتوانید اعتماد مخاطب خود را هر چه بیشتر جلب کنید. برای جلب اعتماد مخاطب باید از مرحله طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای به فکر باشید. داشتن قسمت هایی برای معرفی مدیریت سایت، معرفی خودتان، راه های ارتباطی با شما و … می تواند از ساده ترین و اولین قدم ها در جلب اعتماد مخاطب باشد.

برخی استراتژی ها در جلب اعتماد مخاطب می توانند نیازمندی های سایت شما را تغییر دهد. برای مثال اگر بخواهید برای جلب اعتماد مخاطب پشتیبانی آنلاین داشته باشید یا نظر مشتریان قبلی را در خصوص کیفیت محصول مشخصی به کاربران نمایش دهید، نیاز به طراحی های متفاوتی خواهید داشت.

 

اصول فنی در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای نکات فنی مهمی وجود دارد که حتما باید مد نظر قرار گیرد. این نکات مستقیما کیفیت فروشگاه و کارایی سایت را تحت تاثیر قرار می دهند. برای مثال سایت فروشگاهی باید به صورت واکنشگرا طراحی شود. این کار باعث می شود تا زمانی که مخاطبان شما با استفاده از گوشی تلفن همراه برای خرید به سایت مراجعه می کنند، سایت به درستی نمایش داده شود و مشکلی برای خرید آنها وجود نداشته باشد.

دیگران خوانده‌اند، شما نیز بخوانید...
طراحی سایت فروشگاهی ارزان

امنیت بالای سایت، سرعت بارگذاری مناسب و … از جمله نکاتی هستند که حتما باید مد نظر طراح قرار گیرند. یک طراح حرفه ای و با تجربه تمامی این نکات را در طراحی رعایت خواهد نمود. بنابراین انتخاب طراح اهمیت زیادی در موفقیت سایت فروشگاهی شما دارد.

 

سئو و اهمیت غیر قابل وصف آن در موفقیت فروشگاه اینترنتی

۶۰ درصد مردم قبل از خرید، کالا و خدمات مورد نیاز خود را در اینترنت جستجو می کنند. بنابراین اگر به هنگام جستجوی کالایی، سایت فروشگاهی شما به آنها معرفی شود، فرصت جلب توجه آنها و مجاب کردنشان برای خرید را دارید. سئو مجموعه اقداماتی است که شما را در اولویت موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مشخصی قرار می دهد. برای این که اقدامات سئو سایت ارزان شما نتیجه بخش باشد، باید از مرحله طراحی سایت فروشگاهی، سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. بنابراین توصیه می کنیم حتما به هنگام مراجعه به طراح، این خدمات را از او بخواهید و از این فرصت بزرگ برای موفقیت فروشگاه خود استفاده کنید.

اهمیت سئو برای سایتهای فروشگاهی
اهمیت سئو برای سایتهای فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button