سئوی منفی چیست؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

سئوی منفی یا negative seo  عبارت است از روش های متقلبانه برای فریب گوگل و آسیب زدن به رتبه رقبا ، به عبارتی پایین کشیدن رقبا در نتایج گوگل برای اینکه بشود جای آن ها را در نتایج گوگل گرفت .
اگر با مباحث سئو و طراحی سایت آشنایی داشته باشید حتما تا به حال با عبارات سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه یا حتی کلاه خاکستری آشنا شده اید که هر کدام به روش ها و استراتژی هایی اشاره می کنند که از طریق آن ها بتوانیم در نتایج موتور جستجوی گوگل رتبه بالایی کسب کنیم .  
اما عبارت سئوی منفی نیز شاید برایتان آشنا باشد اگر با سئوی منفی آشنایی ندارید باید گفت روش کثیف و غیر اخلاقی سئواست  که در آن رقبای شما به جای اینکه به دنبال بهبود سئو سایت خود باشند به دنبال آسیب زدن به رتبه سایت شما هستند. 
اولین نکته در مورد سئو منفی این است که آیا اصلا این کار شدنی است ؟ و اینکه چقدر احتمال انجام آن وجود دارد؟ 
در مورد سوال اول باید گفت طبق اعلامیه های گوگل سئوی منفی وجود دارد و احتمال انجام آن نیز هست . گوگل در مورد سئوی منفی و احتمال اجرای آن توسط برخی افراد نسبت به سایت شما هشدار میدهد و از این رو ابزارها و امکاناتی را در اختیار مدیران وب سایت ها قرار میدهد تا نسبت به سئوی منفی که نسبت به سایت آن ها اتفاق می افتد آگاهی داشته باشند . و بتوانند اقدامات لازم برای مقابله با آن را انجام دهند .
در مورد سوال دوم هم باید گفت ، احتمال انجام آن زیاد نیست ، و گوگل احتمال انجام آن را کم می داند ، به عبارت دیگر گوگل اعلام کرده که رقبا به صورت بالقوه نمی توانند کاری کنند که رتبه شما را در نتایج گوگل به شدت تضعیف کنند و الگوریتم های گوگل آنقدر هوشمند هست که تاثیرات  سئو منفی را در نظر نگیرد. یعنی گوگل ضمن تایید وجود سئوی منفی تاثیر آن را کم می داند. 
در این مقاله قصد نداریم به شما آموزش سئوی منفی بدهیم اما قصد ما آموزش نکات مربوط به مقابله با این نوع سئو است و مصون نگه داشتن سایت شما است . درست مثل زمانی که با آموزش امنیت سایت هدف بالا بردن ایمنی سایت شما در برابر هکرها است نه اینکه روش های هک کردن را آموزش دهیم.

نشانه های سئوی منفی

دریافت بک لینک از سایت های اسپم یا با رتبه پایین و نامربوط به سایت شما 
دریافت تعداد زیادی بک لینک از دامنه های غیر طبیعی از سایت های خارجی 
دریافت بک لینک از سایت های غیر اخلاقی 
افزایش عجیب در نرخ فرار یا بازگشت bounce rate  سایت شما . 
افزایش غیر عادی pogo sticking   سایت شما. 
کپی محتوی سایت شما به میزان زیاد در انجمن ها فروم های یا سایت های متفرقه به قصد آسیب به محتوی شما و بی ارزش کردن آن . 
تلاش برای هک سایت شما و دسترسی به سایت برای آسیب به سئوی درون صفحه شما.

یکی از راه های مقابله با سئوی منفی کنترل لینک های سایت است، شامل لینک هایی که به سایت ما داده شده است .شما می توانید از طریق ابزار وبمستر گوگل و ابزار آنلاین  ahref لینک هایی که به سایت  شما داده شده است را برسی کنید و حذف کردن لینک های ناخواسته و بی کیفیت از طریق ابزار disavow  . 
مراقب امنیت سایت خود باشید و در صورت مشاهده تغییرات ناگهانی در رتبه سایت و آمار سایت خود دلایل آن را برسی کنید یا با متخصص سئو مشورت کنید.

دیدگاه ها بسته شده اند.

گفتگوی زنده با ما

)
    is typing...

    شماره همراه خود را ارسال کنید. دقایقی دیگر تماس می‌گیریم.

    ارسال پیام لغو